Lazer Epilasyon

yenişehir lazer epilasyon, ofis lazer epilasyon, diclekent lazer epilasyon, gaziler lazer epilasyon, kayapınar lazer epilasyon, tekel lazer epilasyon, seyrantepe lazer epilasyon, tokiler lazer epilasyon, erkek lazer epilasyon, bayan lazer epilasyon, bay lazer epilasyon, kadın lazer epilasyon,

Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer epilasyon gelişen teknoloji ile kişilerin pratik olarak kıllarından kurtulmak için tercih ettikleri yöntemlerden biridir. kılları jilet cımbız ve ağda ile almak kısa süreli olarak çözüm sağlarken, lazerle yapılan epilasyonda kalıcı sonuçlar alınmaktadır. Lazer epilasyon birçok sağlık kuruluşunda ve estetik merkezinde uygulanmaktadır. Lazerle yapılan epilasyonda konsantre olmuş ışın enerjisi ile kıl kökündeki siyah renk hücrelerine zarar vererek kalıcı olarak kıllardan kurtulma operasyonu olarak geçmektedir. Kıl kökünde lazer ile hasar görmüş pigmentler artık işlevlerine yerine getiremedikleri için kıllar kalıcı olarak vücutta yok olmaktadırlar. Kıl kökündeki renkli hücreler lazer ışığını emer ve kıl ortadan kaybolur. Lazer epilasyon işlemi kalıcı çözüm sağlamasından dolayı kişiler tarafından sıklal tercih edilmektedir. Lazer epilasyon hizmeti veren kurumlar İzmir’de Novar Estetik merkezi olarak Konak bölgesinde hizmet sunmaktayız.
Lazerle yapılan Epilasyonun Faydaları

    Lazer ışığı kıl köklerini hedef aldığı için hücrelerin renk pigmentlerine zarar vererek kıllardan kalıcı olarak çözüm yolu sunar.
    Cilde herhangi bir hasar vermez.
    Lazer ışınının her bir atışı saniyeden daha sürede gerçekleşmektedir ve birden fazla kıl hücresine denk gelmektedir bu yüzden hızlı bir kalıcı kıl çözüm alternatifidir. Her çeyreğinde birçok kıl hücresinin renk pigmentine hasar verebilmektedir. İşlem hızlı olduğundan da tercih sebebidir.
    Lazer ile yapılan episyonlarda cinsiyet fark etmeksizin, herkes doğru tedavi yöntemi ile kesin sonuçlar almaktadır.
    Ağda ve jilet gibi bir işlemi bir daha asla kullanmak zorunda kalmazlar.

Lazer Epilasyona hazırlık nasıl olmalıdır?

Lazer epilasyon ile sadece istenmeyen tüyler ışınlanmakla kalmaz, sağlık ve diğer faktörleri de etkilemektedir. Bu yüzden lazerler yapılan işlemlerden önce medical araç gereçleri olan izin ve yapma yetkisi olan kişiler tarafından yapılmalıdır. Lazer epilasyondan önce kişiler en az 15 gün önce cımbız, ağda ve tüy dökücü kullanma gibi işlemleri bırakmalıdır. Çünkü bu işlemler kıl köklerini yok eder ve lazer kıl köklerini göremez. Uygulanmadan önce bronzlaşmış ise 1 ay veya estetik merkezindeki doktorların yönlendirilmesi ile belli bir süre kadar beklenerek cildin normal rengine gelmesi gerekmektedir. Epilasyon işleminden önce ve sonra güneş ışığına asla güneş korumasız çıkmamalısınız. Mümkünse güneş hiç görmemek gerekmektedir.Güneş ışınları ile birlikte lazer epilasyonun etkisi çok daha azalmaktadır ve vücutta bazı problemler yaratabilmektedir.
Lazer Epilasyon yaptırmadan önce dikkat etmeniz gereken noktalar?

    Öncellile lazer epilasyon merkezlerini detaylı araştırmalısınız. Tıbbi cihaz ve sağlık konusunda titiz bir merkez seçerek kendinize en iyi epilasyon sonucu almak için adım atarsınız. Epilasyon merkezlerini arayarak randevu talebi oluşturabilir sizin cildiniz için gerekli olan yönetemi estetik merkezlerinden öğrenebilirsiniz.
    Lazer epilasyona uygun bir cilt misiniz, kaç seans sonra sonuç alırsınız gibi cevapları estetik ve epilasyon merkezlerinde yapılan sağlık testlerinden sonra öğrenin. Her epilasyon cihazı her cilde uygun olmamaktadır bu yüzden sizin cildinize en uygun olan lazer epilasyon cihazına sağlık testlerine göre karar vermelisiniz. Açık tenli kişilerde koyu tüyler var ise epilasyondan çok daha kısa sürede gözle görülecek sonuçlar alınmaktadır. İnce tüylü kişilerde epilasyon geç ve uzun seanslar sonrasında yanıt vermektedir.
    Lazer Epilasyonun uygulanacağı bölge ve alanlara karar verin, tercih burada sizindir ister bölgesel isterseniz tüm vücut komple işlemler uygulanabilmektedir. Fakat genellikle sağlık merkezlerinde komple tüm vücut lazer epilasyon daha uygun fiyatlı olmaktadır.
    Lazer epilasyonun kalıcı olabilmesi için fazla 6 ile 9 seans uygula alınması gerekmektedir kişilerin cilt tonu ve kıl yapısına göre bu işlemlerin seansları değişkenlik gösterebilmektedir.
    Antibiyotik kullanımına dikkat etmelisiniz. Lazer ile epilasyon yapılırken antibiyotik kullanımızı hizmet aldığınız kuruma bildiriniz. Cilt antibiyotik kullanımına bağlı kötü tepkiler verebilmektedir.
    Epilasyon öncesi cımbız, ağda gibi kılları kökten yolan işlemlerden uzak durunuz. Böylelikle lazerden aldığınız verim ve etki artacaktır.
    Epilasyon randevularınızdan önce tıraş olamanız gerekmektedir. Bunun nedeni ise lazer ışınları kıl köklerini daha rahat görebilmesi ve daha hızlı etki edebilmesi için önemlidir.
    Tüylerinizin hemen kaybolmasını beklmemeniz gerekir. Hepsi tek bir seansta yok olmamaktadır. Dökülmeler 10 ile 14 gün içerisinde gözle görünür olacaktır.