Lazer Epilasyonda En Çok Merak Edilen 5 Sorunun Cevabı

 

 

 

1. Herkes Lazer Epilasyon Yaptırabilir mi ?

Lazer epilasyonu, 16 yaşından büyük olan, kıl yapısı müsait; kıl rengi ile ten rengi arasında göze çarpan farkı olan (koyu renk kıl) ve ışığa karşı çok aşırı duyarlılığı olmayan herkes yaptırabilir.

2. Kıl Neden Koyu Renkte Olmalı ?

Lazer ışığının hedefi, kıllara renk verici pigmentlerdir. Lazer ile etraf dokulara ziyan vermeden kılları besleyen kökleri etkilemek pigmentler yardımı ile olası olabilmektedir. Lazer ışığı, kılların rengini verici renk maddeleri (pigmentler) yardımı ile emilir köke iletilir, kıl kökünün ısınarak etkilenmesi sağlanır. Açık renkli kıllarda, ışık pigmentlerin yeterli olmayışı yüzünden emilemez ve dolaysıyla kıl köküne iletilemez.

3. Hangi Bölgelere Lazer Yapılabilir ?

Bayan ve erkekte gözlük takılarak uygulanabilecek her bölgeye, mesela elmacık çıkıntılar üstündeki kıllardan, bacaktaki kıllara kadar kıl yapısı işleme müsait olan pozisyonlarda uygulanabilir.Çoğunlukla lazer epilasyon, hanımlarda bilhassa bikini bölgesi (kasık), koltuk altı ve bacaklarda, baylarda sakal sahasında, boyunda ve ensede tercih edilir.

4. Tek Seans’ta Tüm Kıllardan Kurtulabilir miyim ?

Bir seansta, bütün kılların ışığı tıpkı biçimde emerek köke ulaştırmaları olası değil.Nedeniyse kıllar da vücudumuzun her hücresinde bulunduğu gibi fiziksel bir döngü içinde. Seanslar, kılların yerleştiği yere ve bireyin ırsi özelliklerine göre değişmekle beraber, ortalama 1-2 ay aralıklarla, üç ile sekiz seans sürmekte.

5. İki Seans Arasında Ne Kadar Zaman Farkı Olmalı ?

Vücudumuzdaki kıllar, gelişme, dinlenme ve dökülme evrelerini geçirirler.Şayet bir kıl gelişme evresinde iken lazer uygulanırsa, onun o seansta kalıcı şekilde  olması olası olabilmektedir.Bu nedenle seanslar arasında bir ile iki ay benzeri süreler öngörülür.Gelişme evresinde bulunmayan bir kıla lazer uygulaması yapılırsa, kıl tütsülenir ve ışığı kıl köküne ulaştırma vazifesini tamamlayamaz.
Ten üstünde 0,5 cm uzunluğuna erişmiş olan kıllar daha fazla uzaması beklenmeden işleme alınabilir. Seans aralıkları süreler bölgesine göre değişir. Mesela koltuk altı 1-1.5 ay ara ile bacak ise 2- 2.5 ay ara ile uygulamaya alınabilmektedir.

 

 

 

Lazer Epilasyon Merkezimiz Hijyenik, Şık Atmosferinde Güleryüzlü, Deneyimli Ekib

Geçici Değil Kalıcı Çözümler İstiyorsanız Sizleri Merkezimize Bekliyoruz...

Hemen Fiyat Al!
diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat bolu evden eve, bolu nakliyat, evden eve bolu, bolu asansörlü nakliyat, bolu şehirlerarası nakliyat İstanbul Bağcılar evden eve, İstanbul Bağcılar nakliyat, evden eve Bağcılar, İstanbul Bağcılar asansörlü nakliyat, Bağcılar şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır temizlik şirketleri, diyarbakır temizlik firmaları, diyarbakır temizlik, Ev, Büro, iş yeri, İnşaat Sonrası Temizlik diyarbakır diyarbakır temizlik şirketleri, diyarbakır temizlik firmaları, diyarbakır temizlik, Ev, Büro, iş yeri, İnşaat Sonrası Temizlik diyarbakır diyarbakır web tasarım, diyarbakır toplu sms, diyarbakır marka tescil alanya evden eve, alanya nakliyat, evden eve alanya, alanya asansörlü nakliyat, alanya şehirlerarası nakliyat