Lazer Epilasyon Hakkında Önemli Unsurlar

Lazer epilasyon günümüz için en modern epilasyon tekniğidir. Lazer epilasyonda önemli olan ışığın dalga boyudur. Işın kıl köküne etki etmektedir. Işık enerjisi ısı enerjisine dönüşür ve kıl kökü kalıcı olarak tahrip olmaktadır. Daha sonra burada tüy çıkışı olmaz. Lazer epilasyonda önemli olan kılın yapısı ve cildin tipidir. Kıl ne kadar kalın, koyu renkli, sert ise ve cilt ne kadar açıksa lazer epilasyon o kadar etkin olur. Cilt tipi belirlenmesi klinikte hekim muayenesi yapılarak öğrenilir. Epilasyon için farklı lazer tipleri kullanmak mümkün. Hastalar ilk olarak tedavi görecekleri yerde hangi tip lazer kullanıldığını öğrenmeleri gerekir. Çünkü bu cihazların kalitesi tedaviyi direkt olarak etkiler. Lazer epilasyonu ile bedenin istenilen her bölgesindeki istenmeyen tüyler yok edilebilir.

Lazer ışınının doğru dozda kıl köküne erişerek yeniden kıl üretemeyecek biçimde hasar vermesi epilasyondaki asıl amaçtır. Bunun uygulaması gerçekleştirilirken yeterli lazer dozundan fazla doz uygulayıp, ciltte tahriş ya da yanık yaratılmaması hedeflenir. Bu ayarı hekimlar hassas gerekli cihazlarla beraber yaparlar.

Lazer epilasyona başlamadan 20 gün öncesinden kökten alım prosedürlerinin bırakılmış olması gerekir. Doktorun kıl yapısını değerlendirmesi için kılların bir miktar uzun olması gereklidir. Doktor gerekli incelemeleri yaptıktan sonra ayrıntıları hastayla paylaşır. Cilt tipi de lazer için önemlidir. Hasta bronz olmamalıdır.

Vücuttaki kılların oluşma, gelişme ve dökülme gibi farklı evreleri vardır. Aynı bölgede farklı evrelerde kıllar bulunabilir. Kılın lazere en duyarlı olduğu evreyi bulmak için lazer belli Aralıklarla yenidenlanır. Seans sayısı kişiden şahsa ve bölgeye göre değişir. Ortalama 4-6 seansta problem çözülür. Seans süreleri kullanılan epilasyon cihazına göre değişiklik göstermektedir. Seans araları yüz bölgesinde 4-6, bedenin diğer bölgelerinde 8-10 hafta arasında değişiklik göstermektedir. Seanslarınıza derli toplu devam ederseniz ilk seanstan sonra kıl problemu yaşamayabilirsiniz. Oldukça güvenilir bir uygulamadır. Yaklaşık 30-40 yıldır gelişmektedir. Epilasyon amacı ile kullanılırsa kanserojen etkisi yoktur.

Beyaz tenli ve koyu renkte kıla sahip kişilerde lazer epilasyon kusursuz sonuçlar vermektedir. Ancak cildin ve kılın rengine bağlı olarak gerekli doz ve süre ayarlamaları yapılarak aynı sonuçlar elde edilebilir. Genellikle hastaların büyük çoğunluğu tedavi sırasında acı hissetmemektedir. Ancak acı hissetmesi muhtemel kişiler için uygulamadan önce kremler kullanılır ve bu kremler vasıtası ile acı hissedilmesi önlenilir. Lazer epilasyon uygulaması sonucu ciltte kızarıklık görülmesi beklenir. Bu izler iyileşme sürecinde yok olur. Lazer sistemleri ile epilasyon ya da diğer programların bu hususta eğitimli ve tecrübeli uzmanların denetiminde yapılması makul olur. Böylece oluşabilecek yan etkiler ya da kötü sonuçlar önlenebilir.

Lazer epilasyon fiyatları seans başınadır. Yine de görüşmeye gittiğinizde hekiminuz ile bu konuyu görüşmeniz gereklidir. Çünkü uygulanan bölgeye, cilt tipine ve seans sayısı gibi etkenlere göre ücretler değişebilmektedir.

Lazer Epilasyon Merkezimiz Hijyenik, Şık Atmosferinde Güleryüzlü, Deneyimli Ekib

Geçici Değil Kalıcı Çözümler İstiyorsanız Sizleri Merkezimize Bekliyoruz...

Hemen Fiyat Al!
diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat bolu evden eve, bolu nakliyat, evden eve bolu, bolu asansörlü nakliyat, bolu şehirlerarası nakliyat İstanbul Bağcılar evden eve, İstanbul Bağcılar nakliyat, evden eve Bağcılar, İstanbul Bağcılar asansörlü nakliyat, Bağcılar şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır temizlik şirketleri, diyarbakır temizlik firmaları, diyarbakır temizlik, Ev, Büro, iş yeri, İnşaat Sonrası Temizlik diyarbakır diyarbakır temizlik şirketleri, diyarbakır temizlik firmaları, diyarbakır temizlik, Ev, Büro, iş yeri, İnşaat Sonrası Temizlik diyarbakır diyarbakır web tasarım, diyarbakır toplu sms, diyarbakır marka tescil alanya evden eve, alanya nakliyat, evden eve alanya, alanya asansörlü nakliyat, alanya şehirlerarası nakliyat